PreleveurController :: parametres
Request
GET Parameters
None
POST Parameters
None
Uploaded Files
None
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\PreleveurController::parametres" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _remove_csp_headers | true |
| _route | "app_preleveur_parametres" |
| _route_params | [] |
| _security_authenticators | [] |
| _security_firewall_run | "_security_main" |
| _security_skipped_authenticators | [] |
| _stopwatch_token | "269fb5" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| host | "uhay.technopole-km.com" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| via | "1.1 webdb4101.lwspanel.com (Varnish/7.7)" |
| x-cache-engine-enable | "1" |
| x-cache-group | "claudebot" |
| x-cache-user | "techn2778696" |
| x-forwarded-proto | "https" |
| x-l-admin-auth | "0" |
| x-php-ob-level | "1" |
| x-real-ip | "216.73.216.68" |
| x-request-id | "ca4097bfc31127c623395cbb112f18af" |
| x-varnish | "7472707" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Mon, 25 May 2026 17:39:37 GMT" |
| set-cookie | [ "main_deauth_profile_token=1288ed; path=/; secure; httponly; samesite=lax" "main_auth_profile_token=deleted; expires=Sun, 25 May 2025 17:39:36 GMT; Max-Age=0; path=/; httponly" ] |
| vary | "Accept" |
| x-debug-exception | "Unable%20to%20find%20template%20%22preleveur%2Fparametres.html.twig%22%20%28looked%20into%3A%20%2Fhtdocs%2Fuhay.technopole-km.com%2Ftemplates%2C%20%2Fhtdocs%2Fuhay.technopole-km.com%2Fvendor%2Fsymfony%2Ftwig-bridge%2FResources%2Fviews%2FForm%29." |
| x-debug-exception-file | "%2Fhtdocs%2Fuhay.technopole-km.com%2Fvendor%2Ftwig%2Ftwig%2Fsrc%2FLoader%2FFilesystemLoader.php:234" |
| x-debug-token | "c50dfe" |
| x-debug-token-link | "https://uhay.technopole-km.com/_profiler/1288ed" |
| x-previous-debug-token | "1288ed" |
| x-robots-tag | "noindex" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| main_auth_profile_token | Symfony\Component\HttpFoundation\Cookie {#500 #expire: 1 #path: "/" -sameSite: null -secureDefault: true #name: "main_auth_profile_token" #value: null #domain: null #secure: false #httpOnly: true -raw: false -partitioned: false } |
| main_deauth_profile_token | Symfony\Component\HttpFoundation\Cookie {#174 #expire: 0 #path: "/" -sameSite: "lax" -secureDefault: true #name: "main_deauth_profile_token" #value: "1288ed" #domain: null #secure: null #httpOnly: true -raw: false -partitioned: false } |
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Session Usage
0
Usages
Stateless check enabled
Session not used.
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "4a3cca45dccbaa2a3de8f0d1819282b1" |
| APP_SHARE_DIR | "var/share" |
| DATABASE_URL | "postgresql://app:!ChangeMe!@127.0.0.1:5432/app?serverVersion=16&charset=utf8" |
| DEFAULT_URI | "http://localhost" |
| MAILER_DSN | "null://null" |
| MESSENGER_TRANSPORT_DSN | "doctrine://default?auto_setup=0" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| APP_PROJECT_DIR | "/htdocs/uhay.technopole-km.com" |
| APP_RUNTIME | "Symfony\Component\Runtime\SymfonyRuntime" |
| APP_RUNTIME_OPTIONS | [ "project_dir" => "/htdocs/uhay.technopole-km.com" ] |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/technopole-km.com/htdocs" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/technopole-km.com/htdocs" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_HOST | "uhay.technopole-km.com" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| HTTP_VIA | "1.1 webdb4101.lwspanel.com (Varnish/7.7)" |
| HTTP_X_CACHE_ENGINE_ENABLE | "1" |
| HTTP_X_CACHE_GROUP | "claudebot" |
| HTTP_X_CACHE_USER | "techn2778696" |
| HTTP_X_FORWARDED_PROTO | "https" |
| HTTP_X_L_ADMIN_AUTH | "0" |
| HTTP_X_REAL_IP | "216.73.216.68" |
| HTTP_X_REQUEST_ID | "ca4097bfc31127c623395cbb112f18af" |
| HTTP_X_VARNISH | "7472707" |
| MD_CURRENT | "uhay.technopole-km.com" |
| MD_HOST | "uhay.technopole-km.com" |
| MD_MASTER | "technopole-km.com" |
| MD_SH | "webdb4101" |
| MD_SLAVES | "techn2778696.webdb4101.lwspanel.com jo.technopole-km.com kashish.technopole-km.com locapharma.technopole-km.com ressora.technopole-km.com uhay.technopole-km.com" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin" |
| PHP_SELF | "/public/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_MD_CURRENT | "uhay.technopole-km.com" |
| REDIRECT_MD_HOST | "uhay.technopole-km.com" |
| REDIRECT_MD_MASTER | "technopole-km.com" |
| REDIRECT_MD_SH | "webdb4101" |
| REDIRECT_MD_SLAVES | "techn2778696.webdb4101.lwspanel.com jo.technopole-km.com kashish.technopole-km.com locapharma.technopole-km.com ressora.technopole-km.com uhay.technopole-km.com" |
| REDIRECT_SCRIPT_URI | "http://uhay.technopole-km.com/preleveur/parametres" |
| REDIRECT_SCRIPT_URL | "/preleveur/parametres" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_UNIQUE_ID | "ahSJWVReqqrJvcWNDpOYqgAAAYk" |
| REDIRECT_URL | "/preleveur/parametres" |
| REDIRECT_existing_anubis_action | "" |
| REDIRECT_existing_anubis_rule | "" |
| REDIRECT_existing_anubis_status | "" |
| REDIRECT_existing_header_request_id | "ca4097bfc31127c623395cbb112f18af" |
| REMOTE_ADDR | "216.73.216.68" |
| REMOTE_PORT | "51374" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "http" |
| REQUEST_TIME | 1779730777 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1779730777.4047 |
| REQUEST_URI | "/preleveur/parametres" |
| SCRIPT_FILENAME | "//var/www/technopole-km.com/htdocs/uhay.technopole-km.com/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/public/index.php" |
| SCRIPT_URI | "http://uhay.technopole-km.com/preleveur/parametres" |
| SCRIPT_URL | "/preleveur/parametres" |
| SERVER_ADDR | "127.0.0.1" |
| SERVER_ADMIN | "postmaster@technopole-km.com" |
| SERVER_NAME | "uhay.technopole-km.com" |
| SERVER_PORT | "80" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.67 (Debian) Server at uhay.technopole-km.com Port 80</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.67 (Debian)" |
| SYMFONY_DOTENV_PATH | "/htdocs/uhay.technopole-km.com/.env" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,APP_SHARE_DIR,DEFAULT_URI,DATABASE_URL,MESSENGER_TRANSPORT_DSN,MAILER_DSN" |
| UNIQUE_ID | "ahSJWVReqqrJvcWNDpOYqgAAAYk" |
| existing_anubis_action | "" |
| existing_anubis_rule | "" |
| existing_anubis_status | "" |
| existing_header_request_id | "ca4097bfc31127c623395cbb112f18af" |
| lwsapitoken | "013d2dec64fbf6498ac5376b08b423ec" |
| lwscache | "On" |
Sub Requests 1
ErrorController (token = 1288ed)
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "error_controller" |
| _stopwatch_token | "6b24e6" |
| exception | Twig\Error\LoaderError {#587 #message: "Unable to find template "preleveur/parametres.html.twig" (looked into: /htdocs/uhay.technopole-km.com/templates, /htdocs/uhay.technopole-km.com/vendor/symfony/twig-bridge/Resources/views/Form)." #code: 0 #file: "/htdocs/uhay.technopole-km.com/vendor/twig/twig/src/Loader/FilesystemLoader.php" #line: 234 -lineno: -1 -rawMessage: "Unable to find template "preleveur/parametres.html.twig" (looked into: /htdocs/uhay.technopole-km.com/templates, /htdocs/uhay.technopole-km.com/vendor/symfony/twig-bridge/Resources/views/Form)." -source: null -phpFile: "/htdocs/uhay.technopole-km.com/vendor/twig/twig/src/Loader/FilesystemLoader.php" -phpLine: 234 : { { Twig\Loader\FilesystemLoader->findTemplate(string $name, bool $throw = true) … › › |
| logger | Symfony\Bridge\Monolog\Processor\DebugProcessor {#55 -records: [ 2 => [ [ "timestamp" => 1779730777 "timestamp_rfc3339" => "2026-05-25T19:39:37.455+02:00" "message" => "Matched route "{route}"." "priority" => 200 "priorityName" => "INFO" "context" => [ "route" => "app_preleveur_parametres" "route_parameters" => [ "_route" => "app_preleveur_parametres" "_controller" => "App\Controller\PreleveurController::parametres" ] "request_uri" => "https://uhay.technopole-km.com/preleveur/parametres" "method" => "GET" ] "channel" => "request" ] [ "timestamp" => 1779730777 "timestamp_rfc3339" => "2026-05-25T19:39:37.461+02:00" "message" => "Checking for authenticator support." "priority" => 100 "priorityName" => "DEBUG" "context" => [ "firewall_name" => "main" "authenticators" => 0 ] "channel" => "security" ] [ "timestamp" => 1779730777 "timestamp_rfc3339" => "2026-05-25T19:39:37.466+02:00" "message" => "Uncaught PHP Exception Twig\Error\LoaderError: "Unable to find template "preleveur/parametres.html.twig" (looked into: /htdocs/uhay.technopole-km.com/templates, /htdocs/uhay.technopole-km.com/vendor/symfony/twig-bridge/Resources/views/Form)." at FilesystemLoader.php line 234" "priority" => 500 "priorityName" => "CRITICAL" "context" => [ "exception" => Twig\Error\LoaderError {#587 #message: "Unable to find template "preleveur/parametres.html.twig" (looked into: /htdocs/uhay.technopole-km.com/templates, /htdocs/uhay.technopole-km.com/vendor/symfony/twig-bridge/Resources/views/Form)." #code: 0 #file: "/htdocs/uhay.technopole-km.com/vendor/twig/twig/src/Loader/FilesystemLoader.php" #line: 234 -lineno: -1 -rawMessage: "Unable to find template "preleveur/parametres.html.twig" (looked into: /htdocs/uhay.technopole-km.com/templates, /htdocs/uhay.technopole-km.com/vendor/symfony/twig-bridge/Resources/views/Form)." -source: null -phpFile: "/htdocs/uhay.technopole-km.com/vendor/twig/twig/src/Loader/FilesystemLoader.php" -phpLine: 234 : { { Twig\Loader\FilesystemLoader->findTemplate(string $name, bool $throw = true) … › › |