IndexController :: index
Request
GET Parameters
None
POST Parameters
None
Uploaded Files
None
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _access_control_attributes | null |
| _controller | "App\Controller\IndexController::index" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _route | "app_index" |
| _route_params | [] |
| _security_authenticators | [] |
| _security_skipped_authenticators | [] |
| _stopwatch_token | "ad875d" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,image/avif,image/webp,image/apng,*/*;q=0.8,application/signed-exchange;v=b3;q=0.7" |
| accept-encoding | "br,gzip" |
| accept-language | "fr-FR,fr;q=0.9,en-US;q=0.8,en;q=0.7" |
| host | "uhay.technopole-km.com" |
| priority | "u=0, i" |
| sec-ch-ua | ""Google Chrome";v="147", "Not.A/Brand";v="8", "Chromium";v="147"" |
| sec-ch-ua-mobile | "?1" |
| sec-ch-ua-platform | ""Android"" |
| sec-fetch-dest | "document" |
| sec-fetch-mode | "navigate" |
| sec-fetch-site | "cross-site" |
| sec-fetch-user | "?1" |
| upgrade-insecure-requests | "1" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (Linux; Android 10; K) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/147.0.0.0 Mobile Safari/537.36" |
| via | "1.1 webdb4101.lwspanel.com (Varnish/7.7)" |
| x-cache-engine-enable | "1" |
| x-cache-user | "techn2778696" |
| x-forwarded-proto | "https" |
| x-l-admin-auth | "0" |
| x-php-ob-level | "1" |
| x-real-ip | "197.255.239.62" |
| x-request-id | "fa4d55ccf9216774178db2c653a8ad23" |
| x-varnish | "7996061" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Mon, 25 May 2026 17:18:01 GMT" |
| x-debug-token | "1a8148" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Session Usage
0
Usages
Stateless check enabled
Session not used.
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "4a3cca45dccbaa2a3de8f0d1819282b1" |
| APP_SHARE_DIR | "var/share" |
| DATABASE_URL | "postgresql://app:!ChangeMe!@127.0.0.1:5432/app?serverVersion=16&charset=utf8" |
| DEFAULT_URI | "http://localhost" |
| MAILER_DSN | "null://null" |
| MESSENGER_TRANSPORT_DSN | "doctrine://default?auto_setup=0" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| APP_PROJECT_DIR | "/htdocs/uhay.technopole-km.com" |
| APP_RUNTIME | "Symfony\Component\Runtime\SymfonyRuntime" |
| APP_RUNTIME_OPTIONS | [ "project_dir" => "/htdocs/uhay.technopole-km.com" ] |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/technopole-km.com/htdocs" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/technopole-km.com/htdocs" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,image/avif,image/webp,image/apng,*/*;q=0.8,application/signed-exchange;v=b3;q=0.7" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "br,gzip" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "fr-FR,fr;q=0.9,en-US;q=0.8,en;q=0.7" |
| HTTP_HOST | "uhay.technopole-km.com" |
| HTTP_PRIORITY | "u=0, i" |
| HTTP_SEC_CH_UA | ""Google Chrome";v="147", "Not.A/Brand";v="8", "Chromium";v="147"" |
| HTTP_SEC_CH_UA_MOBILE | "?1" |
| HTTP_SEC_CH_UA_PLATFORM | ""Android"" |
| HTTP_SEC_FETCH_DEST | "document" |
| HTTP_SEC_FETCH_MODE | "navigate" |
| HTTP_SEC_FETCH_SITE | "cross-site" |
| HTTP_SEC_FETCH_USER | "?1" |
| HTTP_UPGRADE_INSECURE_REQUESTS | "1" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (Linux; Android 10; K) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/147.0.0.0 Mobile Safari/537.36" |
| HTTP_VIA | "1.1 webdb4101.lwspanel.com (Varnish/7.7)" |
| HTTP_X_CACHE_ENGINE_ENABLE | "1" |
| HTTP_X_CACHE_USER | "techn2778696" |
| HTTP_X_FORWARDED_PROTO | "https" |
| HTTP_X_L_ADMIN_AUTH | "0" |
| HTTP_X_REAL_IP | "197.255.239.62" |
| HTTP_X_REQUEST_ID | "fa4d55ccf9216774178db2c653a8ad23" |
| HTTP_X_VARNISH | "7996061" |
| MD_CURRENT | "uhay.technopole-km.com" |
| MD_HOST | "uhay.technopole-km.com" |
| MD_MASTER | "technopole-km.com" |
| MD_SH | "webdb4101" |
| MD_SLAVES | "techn2778696.webdb4101.lwspanel.com jo.technopole-km.com kashish.technopole-km.com locapharma.technopole-km.com ressora.technopole-km.com uhay.technopole-km.com" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin" |
| PHP_SELF | "/public/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REMOTE_ADDR | "197.255.239.62" |
| REMOTE_PORT | "52372" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "http" |
| REQUEST_TIME | 1779729481 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1779729481.3771 |
| REQUEST_URI | "/" |
| SCRIPT_FILENAME | "//var/www/technopole-km.com/htdocs/uhay.technopole-km.com/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/public/index.php" |
| SCRIPT_URI | "http://uhay.technopole-km.com/" |
| SCRIPT_URL | "/" |
| SERVER_ADDR | "127.0.0.1" |
| SERVER_ADMIN | "postmaster@technopole-km.com" |
| SERVER_NAME | "uhay.technopole-km.com" |
| SERVER_PORT | "80" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.67 (Debian) Server at uhay.technopole-km.com Port 80</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.67 (Debian)" |
| SYMFONY_DOTENV_PATH | "/htdocs/uhay.technopole-km.com/.env" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,APP_SHARE_DIR,DEFAULT_URI,DATABASE_URL,MESSENGER_TRANSPORT_DSN,MAILER_DSN" |
| UNIQUE_ID | "ahSESRsZaS4ia9DdCV-nDAAAAI0" |
| existing_anubis_action | "" |
| existing_anubis_rule | "" |
| existing_anubis_status | "" |
| existing_header_request_id | "fa4d55ccf9216774178db2c653a8ad23" |
| lwsapitoken | "013d2dec64fbf6498ac5376b08b423ec" |
| lwscache | "On" |